Mate otázky alebo potrebujete poradiť?


  • Home
  • Baliace stroje

Ovinovacie stroje sa vyrábajú na Slovensku.

Možnosť navrhnúť a vyrobiť stroj presne podľa Vašich potrieb.

Záručný a pozáručný servis na Slovensku.

Ovinovacie baliace stroje


Ovinovacie baliace stroje ako súčasť baliacej techniky významnou mierou prispievajú k zvýšeniu kvality a efektivity baliaceho procesu. Sú skonštruované na balenie tovaru do tzv. „stretch“ fólie, ktorá zabezpečuje maximálnu ochranu materiálu pred vonkajšími vplyvmi a zároveň jeho bezpečnú fixáciu. Uvedený spôsob balenia sa v praxi využíva najčastejšie, keďže je najjednoduchší, najrýchlejší a najlacnejší. Využívanie tohto typu ovinovacích zariadení vedie k značnej úspore nákladov na použitý materiál. Ovinovacie baliace stroje majú univerzálne využitie bez ohľadu na množstvo balených paliet alebo samostatného tovaru. K ďalším výhodám baliacich strojov z tejto kategórie patrí prehľadné a jednoduché ovládanie. Ovinovačky sú k dispozícii vo verzii s ručným, ako aj automatickým režimom balenia. Ovinovacie baliace stroje taktiež umožňujú bezpečné a stabilné zabezpečovanie tovaru a paliet s atypickými rozmermi.


Príslušenstvo pre baliace stroje serie FS 


Otočný «tanier» vo forme podkovy

Voliteľný otvorený otočný tanier, uľahčuje nakladanie s ručným paletovým vozíkom tam, kde je priestor podlahy limitovaný. Vybavený  bezpečnostným systémom, ktorý zastaví točenie pri rozpoznaní objektu v pracovnom priestore.

Nakladacia rampa 1.5 m, 1.8 m

Pevná oceľová konštrukcia, hrúbka - 5 mm. Profily: 4 na dĺžku a 3 na šírku. Na ľavej a pravej strane rampy sú dve konzoly - horizontálna stabilizácia rampy. Vpredu môžete spojiť rampu so strojom. Na rukovätiach nájdete dve skrutky, s ktorými môžete rampu zarovnať. Zaručená dlhá životnosť a kvalita Fromm design.

Fromm FS390 - Nájazdová rampa

Stroj je možne ľahko premiestniť vďaka zariadeniu pre vysokozdvižný vozík a skladaciemu stĺpu.

Dopravník č. 16.8678

Vhodný pre modely: FS1 "CENTO", FS3xx. Disk Ø 1.650 mm; výška - 255 mm; bez údržbový reťazový pohon. Samostatný na syntetických valcoch 16x; silná pevná konštrukcia. Dopravné valce Ø 76 mm, krok 95 mm; Max zaťažení 1,500 kg. Ručný pohyb; Ručný brzdový systém na 6 rolkách. Zvukový tlak - < 80dB. Rozmery balenia: max. hmotnosť. 1 500 kg, max. rozmery balíka 1.100 x 1.200 mm

Rám pre zavedenie stroju do podlahy

pre veľkosť diskov:  Ø1500 mm, Ø1650 mm, Ø1800 mm, Ø2200 mm a pre disk Ø1800 mm s váhou

Motor s tlmičom nárazov

Štandard : FS31x, FS33x s otočným diskom Ø 1.800 a 2.000 mm, FS39x u všetkých diskov
Nie je možne použiť: FS11x, u diskov typu “podkova

Integrovaná váha

S digitálnou obrazovkou a možnosťou tlače, integrovaná s UNIWIN software (na požiadavku), RS232 pripojenie k tlačiarne štítkov alebo k počítaču. Pre disky: Ø 1650 mm, Ø 1800 mm, Ø 2200 mm, zvýšenie disku 25 cm, pevná odolná konštrukcia, dlhá životnosť. Váha 0 - 2000 kg po 0.5 kg. Váha je integrovaná do disku. Nie je možne ju namontovať dodatočne, možná je len celá výmena disku!

Toppress (horný prítlak / stabilizácia) motorizovaný pre ľahké palety

Plug and play s vlastným zdrojom energie, 230 volt priamo od zariadenia. Pohyb dosky hore a dole za pomocou tlačidiel. Tlak je motorizovaný; minimálna výška palety 800 mm / Maximum podľa výšky stĺpu. Žiadny prívod vzduchu, žiadne obmedzenia ťahu. (Nepoužívame pneumatické valce!) Tlak je riadený extra meničom inštalovaným priamo na stroj. Tlak na hornej strane palety je možne nastaviť za pomocou senzorov a inštalovaného držiaku. Jednoduchá inštalácia.

Strihacia jednotka

Len pre FS39x. Systém odreže film po každom cyklu - časová úspora. Pre každý program je možne stanoviť - že bude film automaticky odrezaný, dĺžku filmu po rezu, pnutie filmu pri rezaní (zvlášť pre ľahké palety), predopnutie pred rezaním.

Horná fólia

Chráni palety pred vlhkosťou a prachom. Fólie na hornej strane palety je utesnená na okrajoch niekoľkými poslednými otáčkami stretch fólie. K dispozícii v transparentnom alebo čiernom prevedení, nákladové efektívna, jednoduché použitie. Len pre FS39x.

Vodítko pre stabilizáciu paliet na kolieskach

Vodítko pre guľaté kontejnery. Zvláštne vodítko pre pridržanie kontejneru počas balenia. Nastaviteľné na rozovrú a dĺžke. Max. šírka koliesok 45mm. K použitiu pevne namontované alebo flexibilne. Pre guľaté kontejnery a normálne palety. Môžu byť použitý pre všetky priemery FROMM ovinovacich strojov 1,500 / 1,650 a 1.800 mm. Montážne rozmery: Vzdialenosť 1,000 mm / 2x otvor 8mm.

Svorka na film

Je inštalovaná na hornej strane otočného disku. To umožňuje jednoduché a rýchle pripojenie stretch fólie k palete. Poloautomatický systém. Musíte sami pripojiť fóliu.

JUMIKOS, s.r.o.
Na Hôrke 7
949 11 Nitra

+421 914 276 313
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

IČO: 51 780 810
DIČ: 2120794797
IČ DPH: SK 2120794797
Zapísaná na Nitra, odd. Sro, 
vl.č. 46056/N