Mate otázky alebo potrebujete poradiť?


  • Home
  • Páskovacie stroje

Čo je páskovanie


Páskovanie – predstavuje jednu z etáp balenia tovarov, ktorá slúži na upevnenie a spojenie baliacou páskou s cieľom zachovania formy a konštrukcie počas skladovania a prepravy.
Baliaca páska – predstavuje úzku plochu pásky rôznej šírky v závislosti od rozmeru a váhy materiálu, môže byť plastová (PET polyesterová páska, PP polypropylénová páska) a oceľová.
Celý páskovací proces pozostáva z troch etáp: podávanie pásky okolo zväzku, napnutie pásky a upevnenie jej koncov.
Ručné mechanické nástroje, napínače a tesniace prostriedky zahŕňajú všetky tieto činnosti manuálne, čo je prijateľné pre malé množstvo práce. Sú relatívne lacné a ľahko použiteľné.
Ručné elektrické páskovacie stroje ťahajú pásku a upevňujú ju bez zásahu človeka. Operátor musí umiestniť konce pásky do špeciálnych otvorov, pričom zvyšné kroky sa vykonajú automaticky. Ručné elektrické páskovacie náradie vám umožní pracovať rýchlejšie.
Poloautomatické páskovacie stroje sú vybavené pracovným stolom a majú vyššiu produktivitu. Zariadenie odvíja pásku danej dĺžky, operátor ju ovinie okolo zväzku alebo vrecka a vloží koniec do špeciálneho otvoru. Ďalej sa zapájajú zariadenia na automatické napínanie, spájkovanie koncov pások a ich odrezávanie.
Automatické páskovacie stroje sa vyznačujú tým, že majú oblúk, okolo ktorého sa páska automaticky hádže cez zväzok. To znamená, že proces privádzania pásky sa tiež realizuje bez zapojenia operátora do práce.
Páskovacie stroje priemyselného rozsahu sa používajú v továrňach na nepretržité spracovanie veľkého množstva výrobkov. Tieto zariadenia môžu byť zabudované do dopravnej linky, prispôsobené konkrétnemu druhu nákladu a vybavené ďalšími modulmi.


Páskovacie stroje


JUMIKOS, s.r.o.
Na Hôrke 7
949 11 Nitra

+421 914 276 313
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

IČO: 51 780 810
DIČ: 2120794797
IČ DPH: SK 2120794797
Zapísaná na Nitra, odd. Sro, 
vl.č. 46056/N